Pre obyvateľov Vlčiniec

750 parkovacích miest

Video o projekte

Nedostatok parkovacích miest je dlhodobým problémom aj Vlčiniec. Keby sa stavali podľa dnešných noriem, na súčasný počet bytov by v nich chýbalo viac ako 6000 parkovacích miest.

9 z 10 Žilinčanov má problém s parkovaním

Nedostatok parkovacích miest je jedným z najväčších problémov nášho mesta a takmer 9 z 10 Žilinčanov je nespokojných so súčasným stavom podľa prieskumu agentúry 2Muse.

Nedostatok parkovacích miest znižuje kvalitu bývania

Nedostatok parkovacích miest sa stále prehlbuje a znižuje kvalitu bývania. obyvatelia často beznádejne krúžia, kým nájdu miesto pre svoje auto.

Parkovanie na úkor zelene

Nedostatok parkovacích miest na Vlčincoch spôsobuje, že parkujúce autá sú na verejných priestranstvách a ničia zeleň. V horšom prípade blokujú menšie ulice napr. príjazd pre hasičov či záchranárov.

Reinoo ponúka riešenie

Na Vlčincoch chceme postaviť 750 nových parkovacích miest pre obyvateľov.

Spoločnosť Reinoo v súčasnosti stavia kancelársku budovu Obchodná, ktorej súčasťou bude aj parkovací dom na Poštovej ulici. Našim zámerom je poskytnúť tieto parkovacie miesta obyvateľom Vlčiniec, ktorí by ich mimo pracovnej doby mohli využívať za symbolickú sumu, keďže väčšina parkovacích miest je mimo pracovnej doby nevyužitých.

Podľa skúseností zo zahraničia vieme povedať, že ľudia sú ochotní využívať parkovacie miesta, ktoré sa nachádzajú do 5 minút chôdze od ich bydliska. Z tohto dôvodu navrhujeme nové umiestnenie parkovacieho domu z plánovanej Poštovej ulice na Obchodnú ulicu tak, aby do 5 minút chôdze malo k nemu prístup až 2000 bytov.

Mesto Žilina sme preto požiadali o odpredaj tohto pozemku za trhovú cenu. Zostáva tak veriť, že mesto okolitým obyvateľom vyjde v ústrety a spolu rozšírime počet parkovacích miest na sídlisku Vlčince.

Pozrite si krátke video, v ktorom nájdete predstavenie celého projektu a jeho hlavných benefitov pre obyvateľov.

Bližšie k obyvateľom

Aby nové parkovacie miesta boli ľudia ochotní skutočne využívať, navrhujeme nové umiestnenie parkovacieho domu tak, aby vo vzdialenosti 300 m, čiže 5 minút chôdze, malo k nemu prístup až 2000 bytov, zatiaľ čo na Poštovej by malo prístup do 5 minút chôdze len 600 bytov.

Chránime zeleň a verejné priestory

Nový parkovací dom pojme až 750 áut na ploche iba 3-tisíc m2, zatiaľ čo na uliciach zaberá takéto množstvo áut vrátane príslušných komunikácií 26-tisíc m2.

Čo vám prinesieme navyše

Ako to bude fungovať?

  • Jednoducho aj cez mobilnú aplikáciu zaregistrujete svoje auto pomocou ŠPZ a vyberiete preferovanú možnosť predplateného parkovania
  • Následne v nej bude priamo viditeľné koľko voľných parkovacích miest je pre vás dostupných a kde sa nachádzajú v rámci parkovacieho domu
  • Vstup bude fungovať jednoducho na ŠPZ vozidla, nebude nutné nosiť so sebou žiadne parkovacie čipy alebo karty

Galéria

Reinoo je garantom kvality a ústretového prístupu.

V spoločnosti Reinoo sa venujeme developmentu už od roku 2011. Okrem iných sme postavili budovu Poštová 1, Zelené Vlčince alebo sme realizovali rekonštrukciou historickej budovy Banky Žilina. V súčasnoti budujeme novú administratívnu budovu na Obchodnej ulici. Sme zodpovedným a férovým investorom, ktorého záujmom je zvyšovať spoločenskú a estetickú hodnotu prostredia v ktorom pôsobíme a realizujeme naše projekty.

Máte pripomienku? Neváhajte nás kontaktovať.    Všetky práva vyhradené Reinoo, a.s.
    Memorandum spracovania osobných údajov
    Na tomto webe ste zaparkovali vďaka Kreativ Gang